Registrácia pred túrou

Od horolezcov a skialpinistov, ktorí majú v pláne pohybovať sa mimo areálov a koridorov zimnej turistiky, vyžaduje návštevný poriadok online registráciu ešte pred túrou.

Momentálne pre tento účel slúži aplikácia Horská záchranná služba, ktorú – ak ju už nemáte stiahnutú vo svojich mobilných telefónoch – nájdete na https://app.hzs.sk. Vďaka nej získate aj prístup k informáciám o počasí, výstrahám či lavínovej situácii. Okrem mnohých užitočných funkcionalít ju môžete použiť aj na privolanie pomoci v prípade núdze.

Po stiahnutí aplikácie je na jej plnohodnotné využitie nutné zadať svoje meno, priezvisko a telefónne číslo. Potom Vám príde SMS s potvrdzujúcim kódom, ktorý zadáte. V tej chvíli je Vaše telefónne číslo overené. Odporúčame Vám vyplniť aj sekciu „Profil používateľa“, kde môžete vyplniť svoje zdravotné údaje, kontakty na blízke osoby a ďalšie informácie, ktoré sa pri odoslaní núdzovej správy z Vášho telefónu zašlú záchranárom. Tieto údaje nie sú uložené na žiadnom serveri, iba vo Vašom telefóne. Prenesú sa iba v prípade núdzového volania, a to priamo na dispečing Horskej záchrannej služby alebo záchrannej zdravotnej služby.

Ak máte aplikáciu nainštalovanú a pripravenú na jej plnohodnotné používanie, začnete svoju online registráciu horolezeckej alebo skialpinistickej túry v časti „Kniha vychádzok a túr“, kde zadáte oblasť pohybu, štart a cieľ túry a jej časové trvanie. Viac informácií sa dozviete na https://app.hzs.sk/index.html#co-aplikacia-dokaze

Na ďalšie otázky ohľadom aplikácie HZS nájdete odpovede tu: https://app.hzs.sk/faq.html

alebo na

https://www.youtube.com/watch?v=0LwO-SUn7wY 

https://www.youtube.com/watch?v=TaJXjjUcXw8

https://www.youtube.com/watch?v=lJkbTD0fQrI