Už od zajtra sa infocentrum Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici zmení na kinosálu. Počas troch dní si diváci budú môcť vychutnať snímky, ktoré do Tatier prinesie v poradí už 38. ročník Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM.

Prvý filmový blok štartuje už o 8.30 hodine slovenskou snímkou Hľadám Dunaj, spolu s ňou sa počas utorkového dopoludnia predstaví celkovo poltucet filmov s environmentálnou tematikou, popoludní je v pláne ďalších šesť, pričom posledný príde na rad o 15.00 hodine. Scenár ďalších dvoch premietacích dní bude rovnaký. Z bohatého programu si určite vyberie každý milovník prírody. Filmári prenesú divákov do rôznych končín sveta, aktuálna ponuka je skutočne pestrá.  

Do súťaže tvorcovia prihlásili tento rok spolu 91 filmov z 24 krajín a štyroch kontinentov, do užšieho výberu ich postúpilo 34. Vybrané snímky si budú môcť návštevníci festivalu, ktorého organizátorom je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum v Lužiankach, pozrieť až na dvanástich miestach po celom Slovensku.

Vstup na podujatie je voľný. Viac informácií nájdete na www.agrofilm.sk.