Ako minimalizovať stret s medveďom?

Pracovníci Správy TANAP-u inštalovali v teréne nové informačné tabule (rozkliknite nižšie). Na turistike je totiž lepšie byť pripravený a poznať praxou osvedčené pravidlá, ktoré pomôžu výrazne znížiť riziko vzájomného kontaktu človeka a šelmy.

S informačnými tabuľami sa môžete stretnúť na vybraných miestach v Tatranskom národnom parku. Návštevníci sa vďaka nim dozvedia, ako by sa mali správať v území s výskytom medveďa, aby minimalizovali možnosť stretu s touto šelmou, čo treba robiť, ak spozorujú medveďa na väčšiu vzdialenosť, alebo čoho sa vyvarovať, ak sa k nim šelma priblíži.

Nechýbajú však ani rady, ktorých by sa mal návštevník držať vtedy, ak už sa stane, že medveď na neho zaútočí. Hoci takéto prípady sú zriedkavé a príroda sa pozorným turistom oveľa častejšie postará o výnimočný zážitok v podobe príležitosti aspoň na chvíľu pozorovať obyvateľov divočiny v ich prirodzenom prostredí, nie je na škodu osvojiť si tieto zásady ešte skôr, ako sa vyberiete na potulky Tatranským národným parkom.