Tanapáci majú za sebou prvú „ekumenickú“ akciu

Tanapáci majú za sebou prvú „ekumenickú“ akciu

Prvý aprílový piatok patril ďalšiemu ročníku enviroakcie Čistenie brehov Liptovskej Mary, na ktorom sa ako kolegovia novej jednotnej Správy Tatranského národného parku premiérovo stretli niekdajší zamestnanci jej rovnomennej predchodkyne i Štátnych lesov TANAP-u.

Ruku k dielu priložili okrem kolegov z Liptovského Mikuláša, Svitu a Oravy aj členovia dobrovoľnej stráže prírody spolu so študentami z Gymnázia Michala Miloslava Hodžu a Evanjelického gymnázia J. Tranovského. Ďakujeme mládeži za ochotu, nasadenie a ukážkový prístup. Aj napriek tomu, že počasie neprialo a naše cestičky viedli blatistým terénom, študentov to neodradilo. S plným nasadením vyčistili všetky naplánované úseky. Ponachádzali sme odpad najrôznejších parametrov i charakteru. Veríme, že táto prospešná akcia bude pokračovať naďalej a i vďaka nej začnú vyrastať v našej spoločnosti uvedomelí ľudia, ktorí budú odpady recyklovať a umiestňovať tam, kde aj patria.

Akciu podporili Slovenský vodohospodársky podnik, ministerstvá životného prostredia i dopravy a výstavby, Správa Tatranského národného parku, Visit Liptov, Koliba Gréta a ďalší. Ešte jedno veľké ĎAKUJEME všetkým, ktorí akciu zrealizovali, podporili a nebáli sa vyhrnúť si rukávy a natiahnuť gumené rukavice.