Juráňovou dolinou už od mája

K aktuálne otvoreným turistickým chodníkom pribudne už zajtra aj červeno značená trasa od ústia Juráňovej doliny do sedla Umrlá, na ktorú sa do konca apríla vzťahuje sezónna uzávera. Po polročnej pauze tak budú môcť návštevníci Tatranského národného parku opäť obdivovať krásy, ktoré ponúka tento kút Západných Tatier.

Spomínaný úsek je prvou lastovičkou, na ktorom sa podľa platnej verejnej vyhlášky o sezónnej uzávere končí presne šesť mesiacov trvajúce obmedzenie v tejto lokalite pre návštevníkov vysokohorského prostredia Tatranského národného parku. Turisti si tak znovu môžu vychutnať celý, zhruba osem kilometrov dlhý okruh, ktorý vedie z Oravíc po červenej značke Tichou dolinou a pokračuje cez Tiesňavy Juráňovou dolinou až do sedla Umrlá, odkiaľ sa po modrej vracia Bobroveckou dolinou späť k východiskovému bodu. Viac na https://www.tanap.sk/juranovou-dolinou-uz-tento-vikend/.

Pohyb turistov na tejto obľúbenej trase bude opäť nielen bezpečnejší, ale i o niečo komfortnejší. Ešte pred štartom turistickej sezóny totiž pracovníci ochranného obvodu Habovka vymenili časť reťaze v lokalite Tiesňavy a postarali sa aj o nové dláždenie v jednom z úsekov chodníka, ktorý návštevníkom približuje zaujímavosti Národnej prírodnej rezervácie Juráňova dolina. S prácami nekončia, pokračovať plánujú aj v opravách lavičiek.

Pripomíname, že ostatné turistické chodníky, na ktoré sa vzťahuje sezónna uzávera vysokohorského prostredia Tatranského národného parku, si na prvých návštevníkov počkajú do 15. júna.